Home Home Sex Drugs Rocknroll
ברכה גולשת: סקס
חמה על חומסקי

סצ'יקו, נערת ליווי מטוקיו, עברה מטמורפוזה סינפטית שהפכה אותה לגאונה. האם תצליח להציל את העולם?2007-06-26

איך נראים החיים הזוהרים של סצ'יקו הנאי? אולי הם לא זוהרים במיוחד, אבל משעממים הם בטח לא. סצ'יקו היא זונה מטוקיו, המועסקת במכון שמתמחה בהגשמת פנטזיות ללקוחות (Imekura). הספציאליטה שלה הוא פנטזיית מורה/תלמידה. הכל טוב ויפה, עד שיום אחד היא נקלעת לתקרית ירי בין סוכנים חשאיים – אחד צפון קוריאני ואחד ערבי. היא חוטפת כדור בראש, אבל בדרך נס נשארת בחיים.

סצ'יקו חוזרת הביתה ומגלה שתקוע לה כדור באמצע המצח. מה עושה נערה יפנית עם כדור במצח? כמובן – היא מנסה להוציא אותו בעזרת עיפרון איפור, אבל מצליחה רק לדחוף אותו עמוק יותר. כתוצאה מכך, מתרחשת מטמורפוזה סינפטית (!) וסצ'יקו הופכת לגאונה שפותרת בעיות מתמטיות סבוכות, משוחחת על פילוסופיה, חוזה את העתיד ויכולה אפילו להיות מורה אמיתית.

אצבע הפלא של הנשיא
יותר מזה: היא מגלה שדיבורים על נועם חומסקי ממש עושים לה את זה. "האם מבנה בינארי יכול להסביר את היקום? האם קאנט צדק כשטען לקיומו של אלוהים?”, היא מאתגרת את הלקוח ההמום, “הנושא הזה הרי גרם לסוקרטס להתאבד. זה מה שהרג את ישו ושיגע את ניטשה”. “אשתי היא בן אדם נהדר", אומר הלקוח, “אבל היא לא מדברת איתי על סוזן סונטאג ונועם חומסקי".

אבל חכו, זה עוד לא הכל. בפיתול עלילתי סבוך נופל לידיה של סצ'יקו גליל כסוף, שבתוכו נמצאת טביעת האצבע האלקטרונית של הנשיא ג'ורג' בוש. לאצבע המלאכותית הזאת יש תכונות מיוחדות: היא יכולה ללחוץ על הכפתור האדום ולפתוח במלחמה גרעינית, והיא גם יודעת למצוא את נקודת הג'י של סצ'יקו. איך תתמודד הגאונה הטרייה עם האחריות לגורלו של העולם, כשבין רגליה תחובה האצבע המלאכותית של בוש?

אשתי לא מדברת איתי על חומסקי
הבמאי מיצוקו מייקה הוא האיש עם התשובות. בשנת 2003, כשהוא הוציא ביפן את "מורה פרטית חרמנית", 60 דקות של פורנו רך ושגרתי למדי, הוא לא חלם שיגיע להפצה בינלאומית עם סרט שעשוי להיחשב, אם מגמישים קצת את הכללים, לסאטירה פוליטית משעשעת ביותר. הצלחת הגרסה המקורית שלחה את מייקה בחזרה לחדר העריכה, שממנו יצא עם "גרסת הבמאי", 90 דקות של מה שנקרא היום "החיים הזוהרים של סצ'יקו הנאי". הסרט הוצג בפסטיבלים גם מחוץ ליפן ועכשיו הוא יוצא להפצה בדי.וי.די ואפשר לקנות אותו ברשת תמורת 19 דולר.

כדור בראש, הגרסה היפנית
האמריקאים מתלהבים. בסצינות שבהן הנשיא בוש מדגים לסצ'יקו מעל מסך טלוויזיה איך פועלת האצבע המיומנת שלו, הם רואים מטאפורה ל"איך האמריקאים זיינו את יפן". כריכתם של בוש וקים איל ג'ונג מצפון קוריאה ביחד בתפקיד הרעים נתפסת בעיניהם כביקורת פוליטית נוקבת. אם אתה אמריקאי, אתה אמור לדעת שבוש הוא מהטובים וקים איל ג'ונג הוא מהרעים, אבל כשיפנים מתחילים לדבר על פצצות אטום האמריקאים אולי מרגישים קצת לא בנוח לעצור אותם. "תארו לעצמכם מפיק פורנו ששוכר את דיוויד קרוננברג לביים מחדש את סרטו של מייקל מור, פרנהייט 9/11”, כותב מבקר הקולנוע של ה”פילדלפיה אינקווירר". זהו תיאור די מדויק, אבל שני מרכיבים חמקו ממנו: הסקסיות האסרטיבית של השחקנית הראשית, אמי קורודה, וההומור השטותניקי - אלמנט נדיר בסרטים פוליטיים ובסרטי פורנו כאחד.


עוד אמנותיעוד מדע בדיוניעוד מומלציםעוד פטישעוד קניות • [בחזרה]